Parmak Protezi

Parmak protezi nedir?

Parmak protezleri bir travma sonucunda parmağın kaybıyla karşımıza gelen hastanın bir protez yardımıyla dokuların eklenmesi şeklinde olmaktadır. Bu protezler soket şeklinde olduğu gibi bazen de epitez dediğimiz mıknatıslı kemik içerisine yerleştirilen aynı diş tedavisinde olduğu gibi protezlerin yani implantların yerleştirilmesi şekilde yapılabilmektedir.

Estetik ve Kozmetik Görünüm

Özellikle teknolojideki son gelişmelerle birlikte buraya takılacak olan protezlerin kozmetik olarak mükemmel olması hastanın dışardan elinin protez olduğunun ayırt edilememesi ve kozmetik olarak güzel görünmesi sağlanabilmiştir.

Parmak protezlerinin özellikle hastanın kozmetik görünümü açısından önemli olduğu için bunların düzgün bir şekilde ve estetiğe uygun tedavi edilmesi gerekmektedir. Çünkü elimiz bizim toplum içerisinde ifademizi göstermektedir. İfadenin sağlıklı aktarılması için elimizin güzelliğini gösterebilecek şekilde parmak protezleri kullanılabilir.

ReGen nedir?
ReGen Plastik Cerrahlar, Ortopedi ve Özel Tedavi Uygulama Uzmanları tarafından kurulan yenilikçi tedavilerde uzmanlaşmış bir organizasyondur

Doktorlarımız
Her doktor yenilikçi teknoloji uygulamaları yapamaz. İyi sonuçlar alınabilmesi için doktorların ileri düzeyde eğitim almış ve binlerce saat deneyime sahip olmaları gerekmektedir.
Bir doktor ReGen Kliniğine kabul edildikten sonra, Gerek Plastik Cerrahi ve gerekse Girişimsel Ortopedi yaklaşımımızda kendisine yüzlerce saatlik uygulamalı eğitim veriyoruz. Yeni teknikler ve teknolojiler geliştirirken de sürekli eğitim vermeye devam ediyoruz. ReGenIC, hastalarımızın prosedürlerinden en iyi sonuçları almalarını sağlamak için en iyi doktorlara en iyi eğitimi sağlamaya kendini adamıştır.
Bu sebeple şuanda ReGenIC’de çalışan plastik cerrahlar ve ortopedistler sadece alanlarında uzman olmayıp aynı zamanda Doku ve teknoloji konularında da uzmanlaşmıştırlar.
Doktorlarımızın eğitimi ve tecrübesi bizi diğer tüm kurumlardan ayıran en önemli özelliğimizdir.

Kıkırdak nedir? Neden zarar görerek ağrıya sebep olur?

Kıkırdak, eklemi oluşturan kemiklerin birbirlerine bakan yüzlerini kaplayarak yastık vazifesi görür. Eklem kıkırdağı çeşitli şekillerde hasar görebilir. Yıllar içinde eskiyerek önce yumuşar sonra saçaklanarak dökülür ve altındaki kemik ortaya çıkar. Oluşan bu yaygın aşınmanın geriye dönüşü yoktur ve önce ilaç daha sonra cerrahi tedaviler gerektirir. Eklem kıkırdağı tamiri zor olan organlardan birisidir. Bir kez hasara uğradığında eklemlerin fonksiyonlarında ciddi bozukluklara sebep olur.

Ameliyatsız nasıl tedavi edilir?

Hasarlı dokulara doğrudan uygulama yapılmasını sağlayan yeni teknolojik tedaviler sayesinde hızlı ve ameliyatsız tedavi mümkündür.

Eklem kıkırdağının genel işi, eklem yüzeylerinin düzgün hareketini teşvik etmek ve kemikleri sürtünmeden korumaktır. Bu işlem, vücut ağırlığının 20 katına kadar şok emilimi sağlar. Özellikle atletizmde fiziksel hareket için çok önemlidir. Kıkırdak hasarlarının giderilmesi için mikrokırık yöntemi, mozaik plasti, kıkırdak nakli gibi cerrahi yöntemler dışında son zamanlarda en etkili ve hasta için en ağrısız yöntemleri tedavi için kullanmaktayız.

Uyguladığımız özellikli tedavi sonuçları 3-6 ay arasında görülmektedir. Bu sebeple hastalar doktor kontrolü altında bu işlemi yaptırdıktan sonra da takibe devam etmelidir.

ReGen Klinik ortopedi departmanımız kronik ağrı çeken bireyleri tedavi etmek için kurulmuştur. Ağrı, kişiselleştirilmiş tedavi yaklaşımları gerektiren kişisel bir deneyimdir. Detaylı bir muayenenin ardından uzmanlarımız hasta için en uygun tedavi seçeneklerini belirleyecektir.